Galeria Kazimierz – centrum handlowe

Wybierając się na rejs Wisłą będziecie Państwo widzieli Galerię Kazimierz. Centrum handlowe, które powstało, co ciekawe, na terenie byłej rzeźni, znajduje się na lewym brzegu Wisły. Wbrew pozorom jest zlokalizowane nie w obrębie dzielnicy Kazimierz, ale Grzegórzki. Znajduje się tam ok. 150 sklepów, kino, a w odremontowanych budynkach starej rzeźni kawiarnie i restauracje.

galeria kazimierz

galeria kazimierz

Inwestorem, który wybudował Galerię Kazimierz jest firma GTC. Galeria powstała w miejscu zabudowań rzeźni miejskiej, z czego kilka budynków zachowano i odrestaurowano. Galeria została otwarta w 26 marca 2005 roku. W Krakowie od kilkunastu lat powstają wielkie galerie handlowe o dużych powierzchniach. Jedną z nich jest właśnie Galeria Kazimierz znajdująca się w dzielnicy Grzegórzki w Krakowie. Znajduje się przy ulicy Podgórskiej 34. Gdy wybierasz się na zakupy to z pewnością w Kazimierzowskim gigancie można znaleźć coś dla siebie, jest tu ponad 160 sklepów i punktów usługowych, większych lub mniejszych, typowo ” dla każdego coś dobrego”.  Ze znalezieniem parkingu na samochód też nie powinno być żadnego problemu gdyż znajduje się tu kilkupoziomowy parking, a i komunikacja miejska też nie zawodzi :). Wg strony internetowej Galeria Kazimierz to Modowe serce Krakowa. Miejsce, w którym historia Krakowa łączy się z nowoczesną architekturą, gwarantuje udane zakupy oraz umila czas spędzony razem z rodziną i przyjaciółmi.

W 2014 roku Galeria Kazimierz zmieniła właściciela – spółka INVESCO Real Estate nabyła centrum handlowe. Jest to pierwsza taka inwestycja handlowa spółki w jej portfolio. Nowy właściciel planuje wprowadzić zmiany, które sprawią, że zakupy i spędzanie czasu na terenie Galerii będą jeszcze bardziej przyjemne, będzie można zatracić się w miłej atmosferze giganta. Inwestor planuje poważną modernizację i nową ambasadorkę oraz będzie się starał nadążać za obowiązującymi trendami.

Należy tu również wspomnieć, iż w pobliżu galerii, na północnym brzegu Wisły znajduje się przystanek tramwaju wodnego o nazwie „Galeria Kazi

mierz”. Transport rzeczny jest alternatywą dla komunikacji miejskiej Krakowa. Po udanych zakupach w Galerii można się wybrać na zwiedzanie miasta od strony Wisły, przepływając aż na Salwator, niedaleko klasztoru Norbertanek. Cena biletu  jest bardzo przyzwoita,a podczas rejsu Wisłą można podziwiać zabytki Krakowa zlokalizowane po obu stronach rzeki.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA REJS WISŁĄ W KRAKOWIE