Opublikowano Dodaj komentarz

Kościół Bonifratrów

Kościół Bonifratrów-Kościół Świętej Trójcy w Krakowie

Kościół Bonifratów
Kościół Bonifratrów

Kościół Bonifratrów pod wezwaniem Świętej Trójcy należy do najpiękniejszych budowli barokowych Krakowa. Znajduje się w Krakowie przy ul. Krakowskiej 48.

Ojcowie Bonifratrzy,którzy maja pod swoją opieką kościół Bonifratrów, a  których klasztor widać po prawej stronie Wisły podczas rejsu po Wiśle, zajmują się opieką nad chorymi i od XVII wieku prowadzą przyklasztorny szpital. Po II Wojnie Światowej władze komunistyczne upaństwowiły szpital, który dopiero w 1997 roku powrócił na własność zakonników.

Bonifratrów do Polski sprowadzono w 1609 roku, wówczas po raz pierwszy ufundowano klasztor ze szpitalem na terenie Rzeczypospolitej. Zakon szpitalny św . Jana Grandego od kilkuset lat służy mieszkańcom Krakowa oraz ludziom przybyłym na ul. Krakowską pomocą i wsparciem w dziedzinie lecznictwa. Oprócz swojej głównej działalności Szpital Zakonu Bonifratrów prowadzi również poradnię ziołolecznictwa oraz aptekę farmaceutyczną. Zakon na podstawie receptur, zapisanych i przekazanych w archiwach zakonnych jest producentem różnego rodzaju ziół, maści i specyfików naturalnych dla potrzebujących pomocy.

Sami zakonnicy zgodnie mówią: “Naszą specjalnością są porady w zakresie leczenia ziołami. Mamy w tym wieloletnie doświadczenie gdyż czerpiemy z wiekowej tradycji ziołolecznictwa Zakonu Bonifratrów. W zakresie przyczyn i rozpoznawania chorób opieramy się na gruncie współczesnej wiedzy medycznej. Czynimy wszystko by jak najlepiej wspomóc powrót do zdrowia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.