Kościół św. Katarzyny w Krakowie

Ceglany czerwono-brązowy po lewej stronie za drzewami to Kościół św. Katarzyny w Krakowie, powstały w XIV wieku. Od momentu powstania kościół musiał być wielokrotnie restaurowany i odbudowywany ze względu na pożary oraz wstrząsy sejsmiczne.

Kościół Świętej Katarzyny

Kościół Św. Katarzyny

Kościół Sw. Katarzyny w Krakowie znajduje się przy ul. Augustiańskiej 7 w dzielnicy Kazimierz. Wnętrze kościoła jest zachowane w gotyckim wystroju z elementami stylu barokowego. Do tego kościoła 22 dnia miesiąca przybywają rzesze wiernych aby się pomodlić. Odbywa się wówczas nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascia, która jest najpopularniejszą świętą od kilku stuleci.  Na całym świecie kult św. Rity szerzy się za sprawą sióstr augustianek, które stale przyjmują podziękowania i prośby skierowane do świętej, która jest symbolem nadziei na przezwyciężenie trudności, jest świętą od spraw beznadziejnych,  przedstawiana jako sprawczyni cudów pokoju. 
Ludzie pogrążeni w beznadziei sami nawzajem od siebie dowiadywali się o mocy św. Rity. Gdy ktoś był w złej kondycji duchowej czy fizycznej, czy chorował albo miał jakiś poważny problem, ktoś inny polecał mu modlitwę do świętej.

Kwiat Róży jest symbolem Świętej Rity i tradycyjnie przed kościołami, w dniu kiedy odprawiane są nabożeństwa, sprzedaje się te kwiaty. Widok tysiąca osób z bukietami róż podniesionymi do góry i modlącymi się do św. Rity wprowadza w zachwyt i zadziwienie. Rita z Casci zmarła 22 maja w opinii świętości. W wielu miejscach na świecie właśnie tego dnia uroczyście obchodzi się jej wspomnienie.

Więcej informacji na temat Kościoła św. Katarzyny w Krakowie można znaleźć na stronie oficjalnej Parafii.

Modlitwa do św. Rity odmawiania w Kościele Św. Katarzyny

św.Rita

Kościół Św. Katarzyny

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana, naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam, módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznał/a skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę (proszę wymienić prośbę) spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł/mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha świętego.

Amen.

Kościół Św. Katarzyny można podziwiać z pokładu naszych jednostek podczas rejsu po Wiśle w Krakowie.