rejs wisłą w krakowie

Rejs Wisłą w Krakowie

Rejs Wisłą w Krakowie to ciekawa alternatywa dla klasycznego zwiedzania. Kraków należy do najpiękniejszych stolic Europy, dlatego każdego roku przyjeżdża do Krakowa około 15 milionów obcokrajowców ciekawych piękna Krakowa i okolic.

Obok Paryża, Wiednia czy Moskwy ma to szczęście, że przez miasto płynie rzeka. Droga wodna daje tu możliwość zwiedzania miasta zupełnie od innej strony, od strony rzeki Wisły. Rzeka w Krakowie stwarza doskonałe warunki do uprawiana żeglugi śródlądowej, dzięki czemu można podziwiać krajobraz miasta z perspektywy rzeki.

 
Wisła to najdłuższa rzeka w Polsce, dlatego Kraków oraz Wisła zajmują szczególne miejsce w historii polskiej państwowości. W Krakowie wzdłuż koryta rzeki znajdują się unikatowe dla tutejszej kultury zabytki. Rejs Wisłą jest bardzo ciekawym rejsem, turyści mają możliwość podziwiania między innymi Wzgórza Wawelskiego, Kościoła na Skałce czy Klasztoru Norbertanek.

 

Rejsy po Wiśle Kraków-Tyniec

Rejsy po Wiśle w KrakowieRejsy po Wiśle w Krakowie mogą odbywać się w górę Wisły do Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Dzięki temu w drodze do Tyńca z pokładu małego statku-gondoli lub dużego statku Albatros można podziwiać zbocza dziko porośniętych brzegów starej Wisły. Podczas rejsu Wisłą z Klasztoru do Krakowa można zorganizować degustację wina wyprodukowanego z winorośli klasztornych.

 

 

Rejs statkiem po Wiśle w Krakowie to wspaniała okazja do podziwiania Willi Szyszko-Bogusza w Przegorzałach dlatego, że to wielki skarb historii. Ponadto Zamek to siedziba dwóch instytucji Uniwersytetu Jagiellońskiego, tj. Centrum Badań Holocaustu i Instytutu Europeistyki. W budynku znajduje się restauracja oraz kawiarnia. Dużą atrakcją są tarasy Willi, z miejscem widokowym na południowo-zachodnią część Krakowa i Beskidy z Babią Górą oraz rzekę Wisłę. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych widoczne są Tatry.

Ponadto ze spokojnych wód Wisły rozpościera się piękny widok na zalesione pagórki, na których pomiędzy drzewami ukryty jest Klasztor Kamedułów na Bielanach. Wraz z Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stanowią kompleks znajdujący się w południowo-zachodniej części Lasu Wolskiego w Krakowie. Kameduli są zakonem pustelników, Żyją wg bardzo surowych reguł Świętego Benedykta. Strój zakonnika jest bardzo skromny, życie opiera się na modlitwie, pokucie, milczeniu. Tylko mężczyźni mogą wchodzić za bramy klasztoru codziennie. Kobiety wyjątkowo mogą uczestniczyć we Mszy Świętej tylko dwanaście razy w roku, w wyznaczone święta.

Rejs Wisłą w Krakowie to również oglądanie miasta z perspektywy rzeki, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Jest to bardzo romantyczne doświadczenie i dlatego rejsy wieczorne właśnie cieszą się szczególną popularnością wśród zakochanych.

 

Sprawdź naszą ofertę rejsów po Wiśle w Krakowie