Zwiedzanie Krakowa i okolic to m.in.

* SPACER PO KRAKOWIE

zwiedzanie krakowa i okolicZwiedzanie Krakowa i okolic Krakowa, dawnej stolicy Polski, zaczynamy zwykle od Rynku Starego miasta i położonych na nim Sukiennic, które zaskakują urokiem i atmosferą podczas każdej wizyty.Najpiękniejsze zabytki Krakowa a zarazem najważniejsze znajdują się w ścisłym centrum miasta, dzięki czemu już kilkugodzinny spacer pozwoli na pobieżne zapoznanie się ze skarbami naszego grodu. Podczas spaceru można podziwiać m.in. Teatr im. Juliusza Słowackiego, Bramę Floriańską, pomnik pod Grunwaldem  z triumfującym królem Jagiełłą, Barbakan, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza, Wieżę Ratuszową, Okno papieskie, Bazylikę Świętej Trójcy, Kościół św. Piotra i Pawła, Wawel. Spacer po żydowskiej dzielnicy Krakowa -Kazimierzu- to podróż do przeszłości, do miejsc, które jeszcze przed wojną tętniły swoistym życiem wspaniałej kultury. Warto zobaczyć: Synagogę Tempel, Cmentarz Nowy, Centrum Kultury Żydowskiej, Plac Nowy, Synagogę Izaaka, Synagogę Wysoką.

* AUSCHWITZ-BIRKENAU – ZWIEDZANIE OKOLIC KRAKOWA

2 lipca 1947 roku ustawą polskiego SOświęcimejmu utworzono Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Powstało ono na obszarze dwóch zachowanych części obozu: Aschwitz I i Auschwitz II Birkenau. Muzeum jest symbolem terroru, ludobójstwa i Holokaustu. Na początku w obozie więziono Polaków, gdzie ginęli. Później trafiali tam  również radzieccy  jeńcy wojenni,Cyganie oraz więźniowie innych narodowości. Od 1942 r. jak wiemy z historii obóz stał się miejscem masowego mordu. Hitlerowski plan zakładał wymordowanie europejskich Żydów  w ramach całkowitej zagłady tego narodu. W Auschwitz-Birkenau wciąż znajdują się pozostałości poobozowe, które robią wielkie wrażenie wielkości okrucieństwo tamtych czasów, m.in. kilometry ogrodzenie z drutu kolczastego, ruiny komór gazowych i rampa kolejowa, gdzie przybywali ludzie skazani na zagładę.

* WIELICZKA

WieliczkaPlanując zwiedzanie Krakowa i okolic nie można zapomnieć o Kopalni Soli w Wieliczce. Wieliczka bez wątpienia jest miejscem, które z pewnością należy zobaczyć! 8 września 1978 roku kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO wśród pierwszych 12 obiektów z całego świata. Podczas spaceru pod ziemią można oglądać wykute w soli rzeźby, kaplice i płaskorzeźby solne, liczne korytarze, pochylnie, komory eksploatacyjne, podziemne jeziora. Schodami schodzi się do kopalni na I poziom (64 m). Szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m) wyjeżdża się na powierzchnię, nie trzeba iść schodami. Decydując się Państwo na spacer chodnikami kopalni, zafundujecie sobie wiele emocji i wrażeń, które na długo zostaną w Waszej pamięci.

* OJCOWSKI PARK NARODOWY

ojcowski park narodowyPlanując zwiedzanie Krakowa i okolic myślimy również o leżącym pod Krakowem parku.Ojcowski Park jest jednym z najmniejszych Parków Narodowych w Polsce. Na terenie Parku znajdują się jedne z najbogatszych w kraju skupiska roślin naczyniowych, kolonie nietoperzy i liczne jaskinie. Górujące nad doliną Prądnika ruiny zamku w Ojcowie to pozostałości warowni wzniesionej w XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego, której lata świetności przypadają na wiek XVII. Dziś w Ojcowie zobaczymy resztki murów, bramę wjazdową i zrekonstruowaną wieżę. Na zamku w Pieskowej Skale, bez wątpienia rezydencji renesansowej, znajduje się muzeum, oddział Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu.

* ZAKOPANE

ZakopaneMalowniczo położona miejscowość u stóp Tatr to zimowa stolica Polski”. Tatry są najwyższym w kraju łańcuchem górskim. Pasma górskie skalistych szczytów sięgających aż pod niebo urzekają każdego. Pełnię zachwytu dopełniają doliny kryjące polodowcowe stawy i unikalna roślinność. Wszystko to sprawia, że są to doskonałe tereny do uprawniania różnych form turystyki aktywnej, zachęcają do zwiedzania okolic Zakopanego.

 

 

Dodatkowo oferujemy również: bilety na koncerty: Klezmer music; Royal Chamber Orchestra; Chopin Concerts; Romantyczny rejs gondolą po Wiśle Wieczory panieńskie i kawalerskie

KONTAKT