rejs tyniec

Jakie są atrakcje turystyczne w Tyńcu?

Tyniec to mała wieś położona kilka kilometrów na zachód od Krakowa. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne w Tyńcu. W Tyńcu znajduje się kilka ciekawych atrakcji turystycznych, w tym:

  1. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu: To imponująca budowla, która powstała w XI wieku. Opactwo jest otoczone malowniczymi terenami i jest popularnym miejscem do spacerów.
  2. Skalne miasto: Tyniec słynie z pięknych formacji skalnych, które można podziwiać w okolicach opactwa. Skalne miasto to unikalne miejsce, które zachwyca swoim pięknem i historią.
  3. Sanktuarium Matki Bożej Tynieckiej: To świątynia, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Tynieckiej. Sanktuarium jest często odwiedzane przez pielgrzymów i jest uważane za miejsce łask.
  4. Katedra św. Piotra i Pawła: To zabytkowa świątynia położona w samym sercu Tyńca. Katedra jest znana z pięknej architektury i bogatej historii.

W Tyńcu znajduje się również kilka parków i terenów rekreacyjnych, które są idealne na spacer i relaks. Tyniec to urokliwe miejsce, które warto odwiedzić podczas wakacji w Krakowie.

Wybierz się do Tyńca w rejs po Wiśle korzystając z naszych usług. Kup bilet na rejs: https://www.zeglugawkrakowie.com.pl/rejsy-po-wisle-krakow/#rejs-tyniec